Олімпійський легкоатлетичний огляд 1904 року

Anonim

Спортивні олімпійські команди США протягом багатьох років мали свою частку успіху, але американці ніколи не були більш домінуючими, ніж у 1904 році. Спортсмени США виграли 23 з 25 легкоатлетичних змагань, а також заробили 23 срібних та 22 бронзових медалі у перші олімпійські ігри, в яких були нагороджені фактичні золоті, срібні та бронзові медалі. У цих заходах були представлені десять країн та 233 спортсмени, у тому числі 197 американських конкурентів. Неамериканці виграли всього сім медалей на Іграх, які проходили в Сент-Луїсі.

Перша сучасна Олімпіада: 1896 рік

У 1904 р. Були додані три нові олімпійські змагання: триатлонний турнір з трьома змаганнями, змагання «багатоборство» на 10 змагань - попередник десятиборства - і кидок у вазі 56 фунтів. 4000-метрова перешкода була усунена та дві події були змінені. Перегони на 2500 метрів були розширені до 2590 метрів, тоді як командна гонка на 5000 метрів була подовжена на 4 милі (6437 метрів).

Спринти

Арчі Ган був видатним олімпійським спринтером 1904 року, захопивши золоті медалі за 60 метрів (7, 0 секунди), 100 (11, 0) та 200 (21, 6 на прямій трасі). Вільям Хогенсен був другим у 60-му і заробив бронзові медалі у 100 та 200. Нейт Картмел взяв срібло у 100 та 200, а Фей Мултон - у 60-му. Гаррі Хіллман виграв першу з трьох своїх золотих медалей 1904 року у 400, закінчивши 49, 2, за нею слідують Френк Уоллер та Герман Громан. Американці виграли всі спринтські медалі.

Середня і велика відстань

Джеймс Лайтбоді був ще одним переможцем трьох змагань у 1904 році, взявши 800 метрів (1: 56, 0), 1500 (4: 05, 4) та безперешкодний перехід (7: 39, 6). Говард Валентин та Еміль Брейткретц були другими та третьмими, відповідно, у 800, а Френк Вернер та Лейсі Херн взяли срібло та бронзу у 1500 році. Ірландія Джон Далі - представник Великої Британії - зробив ставку на рідкісний неамериканський тріумф Steeplechase, але впав на секунду короткий і посів на срібло, тоді як Артур Ньютон взяв бронзу.

Американець Фред Лорц став очевидним переможцем марафону після унікального шляху до фінішу. Він проїхав близько дев'яти миль до виходу на пенсію через виснаження, а потім проїхався в машині свого менеджера. Після того як машина зламалася, Лорц вийшов, пробіг решту шляху до стадіону і першим перетнув фінішну лінію. Незабаром він заявив, що його дії мали бути жартом. У будь-якому випадку його дискваліфікували, а Томас Хікс оголосив переможця в 3:28:53. Хікс також мав незвичну допомогу, приймаючи дві дози стрихніну та пив коньяк. Альберт Корі, француз, який тоді проживав у США, був другим, і його медаль офіційно була зарахована у США, навіть незважаючи на те, що Корі залишався громадянином Франції. Ньютон заслужив бронзову медаль.

Пара команд з п’яти чоловік - дев'ять американських бігунів, плюс Корі - бігали в командній гонці на 4 милі. Ньютон був найшвидшим, фінішувавши в 21: 17.8, і вивів команду Нью-Йорка до перемоги. Чиказька команда AC, до складу якої входив Кори, була другою очкою.

Перешкоди

Гіллман здобув свою другу і третю золоту медалі з бар'єрів, вигравши другу - і останню - подію 200-метрових перешкод в історії Олімпійських змагань за 24, 6 і взявши 400 перешкод у 53, 0. Френк Каслмен і Уоллер завоювали срібні медалі у 200 та 400 бар'єрах відповідно, тоді як Джордж Поаж був третім в обох заїздах. Фред Шуле виграв 110 перешкод у 16, 0, а за ним - Тадеус Шиделер та Леслі Ешбернер. За винятком пари австралійців у 110, всі конкуренти з перешкодами були американцями.

Стрибки

Мер Прінштейн покращив свої показники 1900 року, взявши золото в стандартному стрибку в довжину (7, 34 метра / 1 фут, 1 дюйм) і потрійному стрибку (14, 35 / 47-1). Прінштейн також посів п'яте місце як у бігу на 60, так і на 400 метрів. Деніел Френк був другим у стрибку в довжину, Фред Енглехардт посів срібло у потрійному стрибку, а Роберт Штангленд був третім в обох змаганнях.

Семюель Джонс переміг у стрибку в висоту, очистивши 1, 80 / 5-10¾, другий - Гаррет Сервісс, а німецький Пол Вайнштейн - єдиний неамериканський медаліст зі стрибків - третій. Чарльз Дворак перевищив 3, 5 / 11-5¾, щоб виграти сховище з полюсом, випередивши Леро Самса та Луї Вілкінса.

Як це робив у 1900 році, Рей Еврі виграв усі три стоячі стрибки у 1904 році. Він заробив золоті медалі у стоячих версіях стрибка у довжину (3, 47 / 11-4½), потрійного стрибка (10, 54 / 34-7) та стрибка у висоту (1, 60 / 5-3). Чарльз Кінг був другим як у стоячих довгих, так і потрійних стрибках. Джозеф Штадлер здобув срібло у стоячому стрибку у висоту та бронзу у стоячому потрійному стрибку. Джон Біллер був третім у стрибці в довжину, а Лоусон Робертсон зайняв бронзу у стрибці в висоту.

Кидає

Ральф Роуз змагався у всіх чотирьох закидних змаганнях і заробив три медалі, вигравши кульовий удар кидком розміром 14, 81 / 48-7. Він був другим у дискусі, третім у киданні молота та шостим у киданні 56-фунтової ваги. Джон Фланаган узяв золото з металевого молота на 51.23 / 168-1 і посів друге місце у ваговій кидці. Мартін Шерідан виграв дискусію у виїзді з Роуз, після того як обидва досягли 39, 28 / 128-10 під час регулярних змагань. Шерідан виграв викид з жеребком 38, 97 / 127-10 до 36, 74 / 120-6 Роуз. У заході з кидання ваги, який не повернувся б до Олімпіади до 1920 року, канадський Етьєн Десмарто взяв золото, кинувши прилад 10.46 / 34-3¾. Інші срібні призери включали Уеслі Коу у пострілі та Джона ДеВітта в молоточку. Бронзові призери включали Лоуренса Фейєрбаха у пострілі, грецького Ніколаоса Георгандаса в дискусі та Джеймса Мітчелла у киданні у вазі.

Багатоподії

Сім спортсменів змагалися у багатоборстві, яке проходило за один день. Подіями були: пробіг на 100 ярдів, постріл у висоту, стрибок у висоту, прогулянка на 880 ярдів, молоток, склепіння штанги, перешкоди на 120 ярдів, метання ваги 56 фунтів, стрибок у довжину та пробіг милі. Як і у сучасному десятиборстві, спортсмени отримували бали, виходячи зі свого часу чи відстані в кожному заході. Великий Британія Томас Кілі - ще один ірландець - мав найкращі показники у гоночній гонці, киданні молота, перешкодах і киданні ваги, щоб виграти подію з 6, 036 очками. Американці Адам Ганн та Трукстон Харе взяли срібні та бронзові медалі відповідно.

Тріатлон включав три змагання з легкої атлетики - стрибок у дальню стрілку, вистріл та дальність на 100 ярдів - але насправді вважався частиною змагань з гімнастики з багатоборства, тому всі учасники змагань були гімнастами. США розіграли медалі, перше - Макс Еммеріх, другий Джон Гріб та третє Вільям Мерц.